Samo gęste #1

Zaczynamy!

Na dzisiaj 3 linki.

  Płatny parking
Fotoreportaż z płatnego parkingu w Petersburgu. Wydaje się Wam, że to nudny temat? Jak widać nie dla Rosjan. Płatny parking – i to jeszcze z parkomatami – to atrakcja na miarę kobiety z brodą.

  Elektriczking
Lurkmore to coś w rodzaju nonsensopedii. Ale jak inne zakamary runetu zyje swoim życiem, zupełnie niezależnie od zjawisk tego typu występujących w innych miejscach globu. Będę coś od czasu do czasu stamtąd wrzucał, a na pierwszy ogień hasło Elektriczking – czyli praktyka niestandardowego używania pociągów. Naprawdę dużo na ten temat napisano, rozróżnione są różne typy takich akcji – rufraiding – jeżdżenie na dachach, metroelektriczking – jeżdżenie na zewnątrz pojazdów metro – raczej na tylnej ścianie – chyba jednak się boją niskich sufitów. Dużo grafik (w tym instruktażowych), zdjęć, filmów. Kopalnia wiedzy. Pisane lekkim językiem, więc jak ktoś po rosyjsku czyta to i z tego będzie miał radość.

  Klaustrofobia
Świeża rozrywka powoli wchodząca na szczyt popularności – także w Rosji. Zasada jest prosta – trzeba wyjść z pokoju w ciągu godziny. A pokoje są różne – a to pokój szalonego naukowca, a to średniowieczna komnata, a to łódź podwodna. W pokoju sprytnie sa poukrywane różne zagadki – trzeba majstrować, obserwować, używać rąk, oczu, nóg, głosu i współpracować ze sobą. Bardzo dobrze wyważony złoty środek między emocjami z rozwiązywania zagadek i znużeniem z powodu ich trudności. Polecam.

założenia programowe cyklu Samo gęste tu ->

Copyright © 2014 Petersburski. Skin created by Meks. Powered by WordPress. Graphics by Dygas.