Samo gęste #2

Russia without us
Znakomity zine o rosyjskiej codzienności – o podróżowaniu w elektriczkach, o śmieciach, o blokowiskach, młodych ludziach a przede wszytskim o rosyjskiej duszy. Dużo zdjęć – w zasadzie prawie same zdjęcia, więc nawet bez rosyjskiego zalecam.

 Coub
Coub to coś między Youtubem, Vinem, Instagarmem i sam nie wiem czym jeszcze. Krótkie zapętlone filmiki z dłuższym podkładem dźwiękowym. Najczęściej wychodzi dość zabawnie i przysysa do ekranu na dłużej.
Na dzisiaj coub z Nikitą Michałkowem  – carem rosyjskiego kina w carskiej roli.

Bonia i Kuzmicz
A jak już filmy to jeszcze jedno – ruski klip do hipsterskiego hitu Kiesza Hideaway. Bonia i Kuzmicz – autorzy dzieła to lokalne barwne postacie zaczynające karierę w duecie na “korporatiwach” dla spółdzielni mleczarskich (no dobra nie wiem czy dla nich akurat, ale jest w sieci film gdzie występują w świetlicy która jako żywo może być niedaleko od dojnych krów). Ja ten filmik zobaczyłem ze 3 tygodnie temu jak jeszcze miał koło 10 tysięcy wyświetleń i już wiedziałem, że może Wardęgi nie przebije (to było jeszcze przed Spiderpsem) ale nielichą widownię zgromadzi. Dzisiaj ma milion trzysta – ot taki ze mnie prorok – a podobno lepiej być prorokiem na cudzej ziemi, więc mam szanse.

Copyright © 2014 Petersburski. Skin created by Meks. Powered by WordPress. Graphics by Dygas.