Samo gęste #3

 Radziwinowicz o Rosji

Wiecie już, że nikt tak jak On obecnie nie pisze o Rosji. Codziennie albo prawie codziennie można poczytać jego felietony w Wyborczej. Do tego zachęcam. 

 Podróżniccy o Petersburgu – InstaPetersburg

Ze mną jest tak, że przez długie miesiące obecności w mieście udaje się zobaczyć mało. Bo nawet jak jest trochę czasu to zawsze trzeba a to podłogi umyć, a to szałowe danie przygotować a to kogoś odwiedzić, a to grzyby zebrać. I na oglądanie miasta zostaje czasu mało. Co innego jak ktoś przyjeżdża – nawet na krótko – wtedy on/ona musi zobaczyć jak najwięcej! Więc ogląda a ja z nim/z nią. I w dwa dni zobaczę więcej niż w pół roku.
Podróżniccy też przyjechali i też zobaczyli dużo. Mnie z nimi nie było, ale czułem się jakbym był, jako, żem relację na Insta śledził. A że mają wprawę i zdjęcia robią ładne to wyszedł z tego jeden z ciekawszych przewodników po mieście.

 Mixtape od Calvert Journal

Nieustannie poszukuję nowych dźwięków, szczególnie zaś dźwięków rosyjskich. W poszukiwaniach pomaga mi przewodnik po kreatywnej Rosji – Calvert Journal – o którym pewnie napiszę kiedyś więcej. Ten oto CJ wypuszcza co jakiś czas mixtape’y rosyjskich producentów. Zabrało się ich kilkanaście a ten jest jednym z bardziej przystępnych. Bo niektóre są trochę za bardzo … tutejsze.

Copyright © 2014 Petersburski. Skin created by Meks. Powered by WordPress. Graphics by Dygas.